ПРОБУДЖЕННЯ


Перейти до змісту

10

Самопізнання


Народ же сварився на них, щоб мовчали До того ж люди починають їх картати, щоб вони замовкли. Між ними та Ісусом встає стіна його визнавців, які блокують їм доступ до Нього. Ситуація погіршується.


Пс. 3: "О Господи, як багато моїх ворогів, багато їх повстало проти мене. Багато тих, що мені кажуть: "Нема йому спасіння в Бозі." Але ти, Господи, щит мій навколо мене, ти моя слава, підносиш голову мою вгору. Я голосно візвав до Господа, і він вислухав мене з гори святої своєї. Я не боюся безлічі людей, що навколо мене обсіли".


Визнавці Христа перешкоджають іншим наблизитися до Нього, узурпують право на Ісуса, створюють клан, зачинену групу, в яку нелегко потрапити. Хто такі послідовники Ісуса? Це Його видима Церква. І саме ця Церква, послана в світ нести Добру Новину, вже тепер стоїть на перешкоді цій Добрій Новині. Замість того, щоб бути посередницею між небом і землею, стає стовпом, об який можна розбити голову.


А ми в своєму житті своїм християнським способом мислення і поведінкою спричинюємося до поширення Христового вчення чи навпаки - стоїмо стіною між Богом і світом? І ті, хто бачать нашу віру, йдуть до церкви чи намагаються хутчіше втекти від такої віри і такої Церкви?

В цій медитації постараймося глибше осмислити негативні сторони нашого християнства.


Горить моє серце, його запалила
Гарячая іскра палкого жалю.
Чому ж я не плачу? Рясними сльозами
Чому я страшного вогню не заллю?

Душа моя плаче, душа моя рветься,
Та сльози не ринуть потоком буйним,
Мені до очей не доходять ті сльози,
Бо сушить їх туга вогнем запальним.
Хотіла б я вийти у чистеє поле,
Припасти лицем до сирої землі
І так заридати, щоб зорі почули,
Щоб люди вжахнулись на сльози мої.
Леся Українка


Під-меню:


Повернутися до змісту | Повернутися до головного меню