ПРОБУДЖЕННЯ


Перейти до змісту

22

Самопізнання


Отут ми повертаємось до рівня свідомості, до рівня свідомо спрямованих зусиль розуму: намагаємось усе систематизувати, спровадити до якоїсь структури, ввести в рамки логічних міркувань, зглибити інтелектуально.

Праця свідомості, підсвідомості та надсвідомості - це динаміка маятника, коливання між протилежними полюсами. Як працює маятник? Де він бере енергію для свого руху?

Маятник повинен отримати перший поштовх ззовні, який підведе кульку до одного полюса. Енергія поштовху стає енергією цього полюса. Під дією сили тяжіння кулька падає вниз по траєкторії кола, прискорюючись. Динамічна енергія полюса перетворюється в кінетичну енергію кульки. У самій нижній точці, посередині між полюсами швидкість кульки найбільша. Кулька рухається до протилежного полюса, втрачаючи швидкість, але набирає динамічної енергії протилежного полюса.

Зробімо аналогію маятника зі свідомістю, підсвідомістю та надсвідомістю. Духовне життя - це рух. Зупинити рух - знищити духа. Підсвідомість і надсвідомість - це два полюси, між якими протікає життя. Але ми бачимо життя лише у видимій його частині, в найбільшому русі - свідомості. Жити лише свідомістю - зупинити духа. Людина починає духовно розвиватись, коли починає усвідомлювати це і розгойдувати свій маятник, збільшуючи його частоту. Таким чином два полюси (як дві роз'єднані частини людського єства) будуть наближуватись до себе. Ідеал - повне з'єднання цих полюсів, коли людина стане неподільною одністю в думках, почуттях, прагненнях і вчинках, повернеться до свого внутрішнього осереддя, до себе самої, де віднайде загублене джерело свого існування.

В цій медитації постараймося усвідомити - наскільки наша самість розбита.


Ще листя сухе так недавно ясніло...
"Як злото стемніло!.."
Мов око сліпе, мріє озеро млисте...
"Змінилося срібло пречисте..."
Щось давнє так смутно в душі забриніло...
"Як злото стемніло!.."
На серце лягло щось страшне, урочисте...
"Змінилося срібло пречисте..."
Леся Українка


Під-меню:


Повернутися до змісту | Повернутися до головного меню